דף הבית
אודותינו
בר מצווה בכותל
תהלוכות לבתי ספר
תמונות
וידאו
המלצות
מאמרים
צור קשר

בר מצווה בכותל המערבי

על פי המסורת היהודית, בהגיע נער לגיל שלוש עשרה שנים הינו זכאי לעלות לראשונה לתורה, ומעמד זה מסמל את כניסתו לעולם המבוגרים ואת קבלת עול המצוות. יהודים רבים מכל רחבי העולם בוחרים לקיים טקס בר מצווה בכותל המערבי, ועושים את המאמץ הנדרש על מנת לקיים את הטקס במקום הקדוש ביותר לדתם. אכן, העלייה לתורה במקום מעניקה חוויה רוחנית חזקה ומרגשת במיוחד, כאשר אווירת הקדושה והמשמעויות הדתיות וההיסטוריות מחברות את המשתתפים למסורת ארוכת שנים. יחד עם זאת, חשוב לדעת שהפקת אירוע איכותי ומהנה דורשת היערכות והכנה מראש, והדבר נכון במיוחד עבור מי שאינו מתגורר בסביבת ירושלים. לכן מומלץ להיעזר בחברות הפקה מיוחדות המתמחות בארגון אירועים מסוג זה.

ארגון הסעה לטקס בר מצווה בכותל

הפקת בר מצווה בכותל כרוכה ראשית בארגון הסעה לאירוע, ולשם כך מומלץ לשכור אוטובוס או מיניבוס מרווח בהתאם לכמות המשתתפים. את נקודות וזמני האיסוף יש לקבוע לשעת בוקר מוקדמת, במקום שלצידו חנייה מסודרת עבור רכבי המוזמנים. בתוך כך, כדי שהנסיעה לטקס לא תהא משמימה מומלץ להתחיל את אירועי בר המצווה כבר ברכב המסיע, בעזרת פעילות המותאמת לטעמו של קהל המשתתפים. לדוגמא, ניתן לשכור מתופף שיצהיל את הנוסעים ויכניסם לאווירה עליזה, או מדריך שיספק להם אנקדוטות מעניינות אודות ירושלים והכותל, ובכך יכינם לקראת משמעות הטקס במקום. כאשר מדובר בנסיעה ארוכה, מומלץ לעשות הפסקה לארוחת בוקר קלה בחניון מוסדר, הכוללת כריכים, בורקסים, עוגיות ושתייה קלה או חמה. לחילופין, ניתן לעצור במסעדת דרכים מומלצת הערוכה מראש לקבל את אורחיכם.

 

הפקת טקס חגיגי בכותל

על מנת להפוך טקס בר מצווה בכותל לייחודי וחוויתי מציעות חברות הפקה ליווי מוסיקלי עם תופים ושופרות, מרגע הירידה בשערי העיר העתיקה ועד ההגעה לרחבת הכותל. ניתן גם להאריך את משך התהלוכה עם עצירות לשירים, ריקודים וסיפורים, ולבסוף להגיע במצב רוח עליז ומרגש אל המקום הקדוש. ברחבה יתקיים טקס בר המצווה כהלכתו, כולל כמובן עליה לתורה, תפילה, נשיאת דברים מפי הנער ולפחות אחד מהמוזמנים, וזריקת סוכריות מסורתית על חתן השמחה. בתום הטקס יוגשו למוזמנים תקרובות ושתייה חריפה וקלה.

חגיגות בתום טקס הבר מצווה

מכיוון שמדובר למעשה בטיול משפחתי מאורגן ועליז במיוחד, מומלץ להמשיך לאחר הטקס ברוח חגיגית. לדוגמא, ניתן לצאת לסיור חווייתי קצר או ארוך באתרים מרכזיים בירושלים, כדוגמת מנהרות הכותל או עיר דוד, ולאחר מכן לגשת אל מסעדה טובה או אולם אירועים שהוזמנו מראש. במקומות אלו כדאי לקיים את סעודת האירוע בשילוב רחבת ריקודים, בר אלכוהול ואטרקציות לילדים. בכל מקרה, כדאי להתייעץ מבעוד מועד עם חתן השמחה, לשאול לרצונותיו ולחלומותיו, ולנסות לעצב את יום חגו כך שיענה על ציפיותיו במידת האפשר. בתוך כך, יש לקחת בחשבון גם את מאפייני הקהל המוזמן ואת העלויות, ולהסתייע לצרכי הארגון בחברת הפקה שלאנשיה ניסיון רב.

 

תמונות

וידאו

המלצות

פייסבוק | Facebook
 
כל הזכויות שמורות לפריאל יהב טל' 050-578-8399
לייבסיטי - בניית אתרים