דף הבית
אודותינו
בר מצווה בכותל
תהלוכות לבתי ספר
תמונות
וידאו
המלצות
מאמרים
צור קשר

הפקת בר מצווה בכותל

הכותל המערבי נבנה בימי המלך הורדוס כקיר חיצוני שהיווה חלק מעבודות שיפוץ והרחבה של בית המקדש, אולם לאחר החורבן נותר רק שריד קטן מקירות התמיכה.

עם השנים, לצד הפיכת אזור בית המקדש למסגד האסור לכניסת יהודים, הפך חלקו החיצוני של הכותל למקום היחיד שאליו יכלו המתפללים לגשת. ברבות הימים נעשה האתר לסמלה הקדוש ביותר של הדת היהודית ולמוקד עלייה לרגל של מיליוני מאמינים מכל קצות תבל, ביניהם גם רבים הבאים לערוך טקס בר מצווה בכותל. על מנת לקיים טקס חשוב זה במלוא תפארתו מוצעות כיום לחוגגים הפקות ייחודיות, המאורגנות על ידי חברות מקצועיות האמונות על הפיכת בר המצווה לחוויה בלתי מרגשת ובלתי נשכחת.

הפקת בר מצווה בכותל - מה זה כולל ?

אירוע בר מצווה בכותל עשוי להסתכם בהגעה למקום לתפילת שחרית, או בעלייה לתורה בימים המיועדים לכך לצד מאות בני מצווה אחרים. יש לציין כי כל הנדרש לטקס יימצא ברחבה או יסופק על ידי הנהלת הכותל, כולל מניין, תפילין וספר תורה, אך אם אתם מעוניינים בטקס ייחודי מומלץ להתכונן מראש.

על מנת שהאירוע יהווה חוויה מספקת ואף יוצאת דופן עבור המוזמנים, כדאי להסתייע בחברה מקצועית שהינה בעלת ניסיון בהפקת אירועי בר מצווה בכותל, אשר תדאג לארגון כל צרכי היום המקודש מאלף ועד תו: הסעות מאורגנות, מדריך צמוד לאורך כל האירוע, מסעדה יוקרתית או אולם אירועים, ארוחות קלות במהלך הנסיעות, ליווי מוסיקלי ועוד הרבה הפתעות ואטרקציות כבקשת הלקוח.

תהלוכה מוסיקלית בעיר העתיקה

כיום נוהגות חברות המתמחות בתחום להציע מתופפים לבר מצווה בכותל, ואכן התהלוכות המוזיקליות נעשו פופולאריות מאוד בשנים האחרונות. עם ירידת האורחים מההסעה ליד שערי העיר העתיקה תקבל את פניהם להקת מתופפים ותוקעי שופרות, אשר יובילו את התהלוכה החגיגית ובראשה כמובן הנער הנרגש. כדאי לדעת שניתן לבחור בין שני מסלולי תהלוכה עיקריים: המסלול הארוך מתחיל בשער ציון, חוצה את הרובע היהודי ומוביל את התהלוכה בסמטאות הקסומות תוך שירה, ריקודים וניגונים באזור בו צעדו בימי קדם עולי הרגל בבואם לבית המקדש. המסלול השני הינו קצר בהרבה ומתאים לקשישים ולבעלי מוגבלויות. ההליכה מתחילה בשער האשפתות ולאחר צעדה קצרה ועליזה המלווה בתופים ובשופרות, בשירה ובריקודים, מגיעים עד מהרה לרחבת הכותל לשם קיום הטקס.

טקס ברחבת הכותל - שיהיה במזל טוב

מובן שרגע השיא של אירוע בר המצווה הינו העלייה לתורה, אליה התכונן הנער לאורך שבועות ארוכים. תוכלו אמנם להגיע למקום עם רב משלכם אך חשוב לדעת שבמקרה הצורך תספק לכם הנהלת הכותל רב. אל תשכחו לדאוג לשירותיו של צלם מקצועי אשר ינציח את הרגעים המרגשים, והדבר נכון במיוחד עבור הנשים אשר יחזו במאורע ממרחק.

לאחר העלייה לתורה וכמה כוסיות לברכה, כדאי מאוד לנצל את היום המיוחד ולהמשיך לסיור מודרך בעיר העתיקה, בשילוב ארוחה במסעדה או באולם אירועים איכותי שבקרבת הכותל.

 

תמונות

וידאו

המלצות

פייסבוק | Facebook
 
כל הזכויות שמורות לפריאל יהב טל' 050-578-8399
לייבסיטי - בניית אתרים