דף הבית
אודותינו
בר מצווה בכותל
תהלוכות לבתי ספר
תמונות
וידאו
המלצות
מאמרים
צור קשר

טקס בר מצווה בכותל

העיר ירושלים והכותל המערבי שבליבה הינם סמלי הלאום המלכדים את העם היהודי לדורותיו. בשנת 1967במהלך מלחמת ששת הימים פרצו הצנחנים דרך שער האריות אל העיר העתיקה ושחררו את הכותל, ומאז פוקדים את המקום מיליוני יהודים ותיירים מכל קצות תבל במטרה להתקדש ולהתחבר לשורשים ולמסורת. אין פלא איפה, שרבים בוחרים לערוך לילדיהם טקס בר מצווה בכותל המערבי בירושלים, מתוך כוונה לחברם אל המקורות והימים הקדומים בהם עמד בית המקדש על תילו, והיווה מרכז רוחני ומוקד עלייה לרגל עבור בני ישראל.

היערכות לקראת טקס עלייה לתורה בכותל

אם הינכם מעוניינים לקיים טקס בר מצווה בכותל חשוב שבנכם יכיר וישנן את התפילות הנדרשות, ולשם כך יש להיעזר באיש דת הבקיא בהכנה לטקס אשר ילמדו את טעמי המקרא המיוחדים. במידה והילד אינו מתעתד לעלות לתורה כדאי בכל זאת לבחור בטקסט אחר המתאים למעמד, כדוגמת תפילת שמע ישראל, ממנו יקרא הנער ללא נגינה והטעמות מיוחדות. בנוסף, מומלץ שחתן השמחה יישא דרשה מכובדת בפני קרוביו, המסתמכת על פרשת השבוע או היוצאת מליבו, ובה הוא מודה לבני משפחתו על כל שהעניקו לו וגם מתחייב לקבל עליו אחריות כמתבגר בחברה. על כך מומלץ להוסיף ברכה שהוכנה מראש מצד אחד מבני המשפחה. לבסוף, אם תהא זו הפעם הראשונה בה בעל השמחה יניח תפילין, כדאי לתרגל את ההנחה מבעוד מועד.

טקס בר המצווה

טקס בר מצווה בכותל המערבי כולל השתתפות בתפילת שחרית, הנחת תפילין, ולמעוניינים גם עלייה לתורה המתקיימת בימים שני וחמישי. העלייה עצמה כוללת הקראת ברכות תורה קצרות וכן הקראת קטע מפרשת השבוע בטעמי המקרא. משפחה שמגיעה למקום עם רב, או שיש בקרבה אנשים הבקיאים בהנחת תפילין ובחזנות, תוכל לערוך מניין משלה ואף לקיימו עם ספר תורה במידה ונמצא אחד פנוי. כמו כן, ניתן להצטרף לאחד המניינים הרבים שברחבת הכותל, עדיף עם נוסח תפילה של עדתכם, ובתוך כך להודיע שמדובר בטקס בר מצווה ולבקש את עזרת המתקבצים. סביר להניח שייענו לכם בשמחה ומקרב לב. עם זאת, מי שנזקק לסיוע נוסף יוכל לפנות אל אנשי הנהלת הכותל, אשר יסייעו ללא תשלום בניהול הטקס./p>

חוויה ייחודית

קיום טקס בר מצווה בכותל המערבי מהווה חוויה ייחודית הנחקקת בלב. זאת בזכות השילוב שבין הרובע העתיק וסמטאותיו הצרות והנושנות, עם הריחות, הטעמים, הצלילים והנופים, ובעיקר האווירה המרגשת לצד ערב רב של מבקרים ומאמינים מכל קצות תבל. הוסיפו לכך תהלוכה מוזיקלית עם להקת מתופפים לבר מצווה בכותל, וכן טקס חניכה כהלכתו, ותקבלו אירוע עליז ומרגש אשר יהפוך לאחד הימים המשמעותיים ביותר בחיי ילדכם. עם זאת, מומלץ לארגן מראש את כל התחומים הנלווים כגון סוכריות, מטעמים וסעודות, או ליווי נגנים והשכרת כלים מוזיקליים, על מנת שהיום יעבור בצורה חלקה וללא תקלות.

 

תמונות

וידאו

המלצות

פייסבוק | Facebook
 
כל הזכויות שמורות לפריאל יהב טל' 050-578-8399
לייבסיטי - בניית אתרים