דף הבית
אודותינו
בר מצווה בכותל
תהלוכות לבתי ספר
תמונות
וידאו
המלצות
מאמרים
צור קשר

עלייה לתורה בכותל

הכותל המערבי אשר ברובע העתיק בירושלים הינו השריד היחיד מבית המקדש שהוחרב על ידי הרומאים. כידוע, זהו האתר הקדוש ביותר לעם היהודי לדורותיו, ומצוי בליבם של מאמינים מכל התפוצות. על פי המסורת היהודית, קדושתו של הר המוריה עליו שוכן הכותל מתחילה עוד בשחר ההיסטוריה, כנקודה בה החלה בריאת העולם ונברא האדם הראשון, ובאזור זה אף התרחשו אירועים מכוננים כדוגמת עקדת יצחק. הקדושה הרבה שמקורה בימי העבר ובהווה עושה את הכותל המערבי למקום נבחר עבור טקס עלייה לתורה, המסמל את קבלת עול המצוות של הנער אל מול הקדוש ברוך הוא והחברה.

הכנות לטקס

ראשית, על מנת לקיים טקס בר מצווה בכותל כהלכתו יש צורך בלפחות עשרה גברים למניין, בכיפות לבנות, בסידורי תפילה בנוסח מתאים וכן בטלית ותפילין תקינים לנער העולה לתורה. חשוב לדעת כי קיום טקס בכותל פתוח בחינם בפני כל אדם המעוניין בכך, ובמקום אף מסופקים לכל דורש כיפות וסידורי תפילה. כמו כן, ברחבת בכותל מתקיימים לאורך כל שעות היום עשרות מניינים, והמתפללים בוודאי ישמחו לחבור אל הנער ומשפחתו ביום חגם. את טקס בר המצווה ניתן לקיים עד השעה אחת עשרה בבוקר בכל ימות השבוע בתפילת השחרית, כשבימים שני וחמישי כולל הטקס גם קריאה מספר התורה.

הליך עלייה לתורה בכותל

כדאי לדעת שכיום אנשים רבים מקיימים טקס עלייה לתורה בכותל בימי שני וחמישי המיועדים לעלייה לתורה, כך שלרוב המתחם צפוף וסואן, לכן חשוב להתארגן מראש כחבורה מלוכדת. הנשים יתבקשו לפנות לעזרת הנשים ומכאן שמומלץ לערוך את הטקס בצמוד אליו, כדי שיוכלו גם הן להקשיב ובסיום האירוע לזרוק סוכריות על חתן השמחה. העולה למצוות יזכה לקרוא בתורה את הפרקים אודותיהם התכונן מבעוד מועד כשהוא עטוף בטלית וכרוך בתפילין, ובתום הטקס תוענק לו תעודה חתומה על ידי רב הכותל, המעידה על כיום טקס כהלכתו במקום. יש לציין שנהוג להציע למשתתפים ולאורחים כיבוד קל ושתייה חריפה בתום הטקס, במעבר המקורה שצמוד לכניסה לרחבה, ובנוסף כדאי להכין מראש פתקים וכלי כתיבה להטמנה בקירות הכותל.

חברות להפקת עליה לתורה בכותל

נניתן לקיים טקס בכותל ללא עלויות, ובתוך כך להסתייע בקרן למורשת הכותל המפעילה תחנות מידע ברחבה וכן מוקד טלפוני. עם זאת, על מנת להפוך את טקס למאורגן יותר, ייחודי ובעל ערך מוסף, ושלא יהיה עוד חלק מפס ייצור המוני המסתיים בתוך רבע שעה, מומלץ להיעזר בחברות מקצועיות המתמחות בתחום הפקת בר מצווה בכותל. החברה תסייע לכם בארגון ההסעות למוזמנים, בהעמדת ארוחות טעימות במקום או באיתור אולם אירועים בירושלים, וביצירת אווירת חגיגית וייחודית. כל אלו יתרמו רבות להפיכת המאורע לחוויה בלתי נשכחת עבור בעל השמחה, משפחתו ואורחיהם.

 

תמונות

וידאו

המלצות

פייסבוק | Facebook
 
כל הזכויות שמורות לפריאל יהב טל' 050-578-8399
לייבסיטי - בניית אתרים